Утврден предлог-законот за помош за покачување на платата до 100 евра кај приватниците


Владата го утврди текстот на предлог-законот за субвенционирање на придонесите од задолжително социјално осигурување поради зголемување на плата со кој ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во свечената сала на Владата на Република Северна Македонија денеска се одржа состанок, на кој премиерот Зоран Заев, заменик на претседателот во Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минималната плата ќе изнесува 14.500 денари, по преговори со бизнис секоторот и синдикатите, најави премиерот Зоран Заев на прес конференција. Во разговорите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 111 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утврден предлог-законот за помош за покачување на платата до 100 евра кај приватниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: