Денеска е Свети маченик Калистрат и 49-те негови другари

4 копии

ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 28 септември. Денеска е Преподобен Харитон Исповедник. Харитон потекнуваше од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Православната црква и верниците денеска го одбележуваат денот на Светиот маченик Калистрат.Војникот Калистрат, родум од Картагина, имал предок Неокор, кој за ...
| | веќе видена | слични

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 27 септември. Денеска е Св. маченик Калистрат и 49-те негови другари. Овој Калистрат беше од старата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмладиот од 12-те христови апостоли и еден од четворицата евангелисти, Јован е наречен апостол на љубовта.Присуствувал на најважните настани од животот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска е Свети маченик Калистрат и 49-те негови другари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: