„Светската банка и даде црвен картон на владата: Според најновата прогноза растот на економијата во наредните две години ќе биде под регионалниот просек“


Светската банка и даде црвен картон на владата. Според најновата прогноза на Светска банка растот на економијата во наредните две години ќе биде под ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Секој петти Македонец живее во сиромаштија. Официјално во оваа категорија спаѓаат 480.000 луѓе или 22.2 отсто. „Пред 4 години ветивме дека кога ќе имаме ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Две години Петре Шилегов. Две години измами. Две години неработа и неспособност. Две години Скопје стои во место. Се наоѓаме на крајот на булеварот „Илинден“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од најубавите општини во западна Македонија, но за жал полни две години е заборавена од локалната власт а веќе трета година како што ја нема на мапата на ...
| | веќе видена | слични

Она што во саботата требаше да биде граѓанска трибина на СДСМ и Заев во Куманово, всушност беше нивна средба со приближно 500 активисти на СДСМ и нивната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ најави дека почнувајќи од понеделник, па во наредниот период преку низа активности во оштините ќе зборуваат за „измамите на локалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 111 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Светската банка и даде црвен картон на владата: Според најновата прогноза растот на економијата во наредните две години ќе биде под регионалниот просек“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: