Манчевски: Покажуваме дека системот функционира, чекаме обвинение за Ременски за соодветна постапка во партијата


– Ние покажуваме и докажуваме дека системот функционира. Ако порано беше непоимливо Обвинителството да поднесе какво било обвинение против кој било функционер ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Патот на напредокот, сигурноста, стабилноста, патот на повисоки плати и пензии, инвестиции во инфраструктурата, членството во ЕУ и НАТО, што го трасира СДСМ е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

До пред години се боревме да се избориме за слободата и демократијата во Македонија и на 27 април во Собранието покажавме дека сме подготвени да ги дадеме ...
| | веќе видена | слични

Работиме да направиме успешна приказна од Куманово да оставиме трајни дела, да го смениме ликот на градот, кој оваа година прославува пет века од своето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес останува да го завршиме тоа што е наша обврска да ја внесеме Македонија во НАТО и во Европската унија, истакна на граѓанската трибина „На прав пат” во ...
| | веќе видена | слични

Спасовски истакна дека на 1 јуни 2017 година, кој ја презем министерската функција го затекнал Министерството за внатрешни работи со долг од 40 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски, на граѓанската трибина „На Прав пат“ во Куманово се осврна на остварувањето на клучниот предизвик во државата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во обраќањето на трибината „На прав пат” претседателот Зоран Заев истакна дека Владата предводена од СДСМ ја исправи децениската неправда кон Куманово и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 333 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Покажуваме дека системот функционира, чекаме обвинение за Ременски за соодветна постапка во партијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: