Како технологијата го промени начинот на водење бизнис

4 копии

Френсис Цеперо е на позиција Директор на вертикални решенија на пазарот во А1 Диџитал (А1 Digital), со повеќе од 20 години искуство во деловен софтвер и ...
| | веќе видена | слични

Светските истражувања покажуваат дека расте онлајн-трговијата, што е уште еден показател дека дигитализацијата зема замав и неопходно е компаниите брзо да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Развојот на технологијата ги смени нашето секојдневие и начинот на живот, но и начинот на водење бизнис. Се менуваат деловните процеси, структурата и на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Дигитализацијата на бизнисот е неопходна и компаниите тоа мора да го направат за да можат да конкурентни и да одговорат на барањата на потрошувачите. Ваква ...
| | веќе видена | слични

Ваква порака упатија учесниците на Конференцијата на тема „Дигиализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината!", што се одржува денеска во Скопје чиј домаќин ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Со краток марш и протестен собир пред седиштето на ХЕЦ Маврово, група гостиварци искажа незадоволство против одлуката за поскапување на струјата. ...
сите 244 | | | веќе видена

Купија службени автомобили за 8 милиони евра, а ја судат Јанкулоска за набавка на само едно возило кое сега го вози Заев. Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како технологијата го промени начинот на водење бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: