Вештачка крв која би можела да се дава на сите крвни групи

Научниците во рамки на нивните истражувања идентификувале протеин, за кој се смета дека може да биде фактор на ризик и за високиот крвен притисок, но и за рак ...
| | веќе видена | слични

Кафето не го пиеме само од уживање, туку и за да се разбудиме, да ја зголемиме концентрацијата. Но кофеин не добиваме само од овој омилен пијалок, туку го има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вештачка крв која би можела да се дава на сите крвни групи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: