Јануарска трансфер бомба: Реал Мадрид блиску до реализација


3 копии

Милан минува низ турбулентен период кога во прашање се резултатите на почетокот на сезоната. „Росонерите“ го имаат најлошиот старт во последните 80 години, а ...
| | веќе видена | слични

Масимилијано Алегри ги подгреа шпекулациите дека е најсериозен кандидат за преземање на Манчестер Јунајтед откако откри дека учи англиски јазик. Италијанскиот ...
| | веќе видена | слични

Марио Манџукиќ одигра многу добри мечеви и постигна значајни голови за Јувентус. Сепак, сезонава тој стана вишок во тимот на Старата дама. Хрватот беше ...
| | веќе видена | слични

Единсон Кавани постигна договор со Атлетико Мадрид. Трансфер „бомба“ доаѓа од Франција, а ја објави „Le10Sport“ со која се најавува договорот пронајден помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов период често се говореше за преселба на Марио Манџукиќ во Манчестер јунајтед, но последните информации говорат за изненадувачки трансфер во редовите ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесуваат медиумите во Англија, во јануарскиот преоден рок можеме да бидеме сведоци на бомбастична размена на играчи помеѓу Реал Мадрид и Тотенхем. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алармантна ситуацијата во Валандово, Струмица, Радовиш, Крива Паланка, Делчево, Берово, Пробиштип, Штип, Гевгелија...Во источниот и јужниот дел на змјава во ...
сите 474 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 134 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 141 | | | веќе видена

Еве мала новинарска пародија, оти како е сѐ пожестока и подраматична бесмислената расправа со политичките, академски, научни и интелектуални елити на нашиот ...
сите 260 | | | веќе видена

Здравствениот систем во Македонија е во колапс уште пред да почне вториот бран од пандемијата со корона вирусот. Тоа е резултат на неспособноста и ...
сите 200 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јануарска трансфер бомба: Реал Мадрид блиску до реализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: