Најдобар есенски лек: Ова овошје лечи анемија и го подобрува варењето


Дуњите се вистински есенски деликатес, со специфичен, но преубав вкус. Нивната главна состојка е витамин Ц, за кој знаеме дека има важна улога во одржување и ...
| | веќе видена | слични

Без оглед дали ги консумирате како додаток на оброкот или како меѓуоброк, јаткастите плодови во својот состав носат бројни благодети, а одлични се и за ...
| | веќе видена | слични

 Кортни Кардашијан има 40 години, но дефинитивно изгледа цела деценија помладо. Покрај разните третмани за убавина, за младешкиот изглед на Кортни задолжен е ...
| | веќе видена | слични

Клучна е за нашето здравје, од дигестивната функција до хидратацијата на кожата која го забавува дури и стареењето, помага при слабеење, подобра концентрација, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи уште еден протест. Партијата ќе протестира против како што велат мафијата на Зоран Заев која ја урна економијата во Република ...
сите 472 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 79 | | | веќе видена

И по седум месеци поранешните вработени на „Тетекс Јарн“ не ги добија платите за месеците февруари и март. Тие во март беа отпуштени со образложение дека ...
сите 47 | | | веќе видена

Германската влада ја поздрави веста денес дека состојбата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални дополнително се подобри и потврди дека Москва испратила ...
сите 143 | | | веќе видена

Во октомври ќе следува нов бран на отпуштања, ако владата не им помогне на компаниите сега и веднаш, оцени претседателката на Сојузот на Стопански комори, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобар есенски лек: Ова овошје лечи анемија и го подобрува варењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: