Кочов: Среќни сме од стартот во АБА2, лани се мачевме еден месец за гостинска победа


МЗТ Скопје славеше и во вториот натпревар сезонава во АБА2, запишувајќи ја и првата гостинска победа од 65-77 против Спарс во Сараево. Стратегот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Третата победа по ред за МЗТ Скопје Аеродром во АБА2-лигата, трет пат по ред го има најдобриот играч на колото. МВП на третото коло е Дамјан Стојановски. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 963 | | | веќе видена

Се надзира ли каков-таков компромис на самитот во Брисел, откако француски дипломат вечерва ветил дека Париз ќе размисли за почеток на преговори доколку Скопје ...
сите 531 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочов: Среќни сме од стартот во АБА2, лани се мачевме еден месец за гостинска победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: