Дворот на Средношколскиот дом во Битола затрупан во ѓубре, ученици го фрлаат преку тераса

Дворот на средношколскиот дом „Мирка Гинова“ во Битола е затрупан со ѓубре и градежен шут. Фотографиите на својот фејсбук профил ги објави Марија Магдалена ...
| | веќе видена | слични

Граѓани на општината Гази Баба се жалат на голем број проблеми, со кои се соочуваат секојдневно, а особено комунални. Неодамна излегоа на протест за почист ...
| | веќе видена | слични

Несовесни жители на Струга узурпираат јавни површини со фрлање градежен шут и се што е непотребно во нивните домови покрај контејнирите за отпад.- информираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Инспекторатот на Град Скопје, објави фотографии на официјалната Фејсбук страница под кои стои објаснување дела во атар на село Бардовци лоцирано и казнето е ...
| | веќе видена | слични

Уште непоставени, некој намерно или од несовесност ги „украси“ однадвор новите контејнери со полни најлонски кесиња со ѓубре. Наместо во садот, некои луѓе ги ...
| | веќе видена | слични

Вработени во болницата „Ремедика“ и приватната здравствена установа (ПЗУ) „Диамед“ фрлале медицински отпад во контејнерите за ѓубре за домаќинставата, но во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 192 | | | веќе видена

Купија службени автомобили за 8 милиони евра, а ја судат Јанкулоска за набавка на само едно возило кое сега го вози Заев. Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 121 | | | веќе видена

Ванчо Ѓоргиев, член на мешовитата комисија со Бугарија во интервју за Алфа вечерва изјави дека револуционерот Гоце Делчев не е единственото прашање кое и пречи ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дворот на Средношколскиот дом во Битола затрупан во ѓубре, ученици го фрлаат преку тераса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: