Познат составот: Македонија ќе ја нападне Словенија од првата минута


Македонија вечерва мора да брка победа против Словенија, ако сака да ги задржи шансите за пласман на завршницата на Европско првенство кое се игра следната ...
| | веќе видена | слични

Седумдесет и четири минути македонските фудбалери ја одржуваа надежта дека барем со бод во Варшава ќе го продолжат сонот за прв пласман на Европско првенство, ...
| | веќе видена | слични

Околу 50.000 гледачи, на Националниот стадион во Варшава направија фасцинантна кореографија на почетокот на мечот, со црвени и бели картони на трибините кои го ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Варшава, Владимир Булатовиќ Македонските репрезентативци максимално се подготвени за пресметката со Полска од квалификациите за ЕП 2020. Без разлика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат составот: Македонија ќе ја нападне Словенија од првата минута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: