Тажна година за фудбалот: Погледнете го тимот од играчи кои оваа година ставија крај на кариерата

Бастијан Швајнштајгер е уште еден од низата фудбалери кои одлучија оваа година да стават крај на кариерата. 2019. година сигурно ќе остане запаметена по тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тим составен од фудбалери кои се „пензионирале“ оваа година би можел да се бори за сите можни титули. Годинава од фудбалот се повлекоа неколку познати ...
| | веќе видена | слични

Чави, Ето, Ван Перси, Торес и холандското дуо Снајдер и Робен се само дел од големите фудбалски ѕвезди кои годинава објавија крај на фудбалските кариери. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тажна година за фудбалот: Погледнете го тимот од играчи кои оваа година ставија крај на кариерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: