Сончево со мала облачност, за продолжениот викенд топло

24 копии
2 копии

Исклучително топло за овој период од годината ќе биде времето денеска и до сабота според прогнозите на УХМР. Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ...
| | веќе видена | слични

Оваа сезона првиот снег можно е да пристигне порано на пониските места судејќи барем според моменталните анализи и развој на временската состојба, соопштува ...
| | веќе видена | слични
16 копии
2 копии

Времето денеска и во следните денови ќе биде претежно сончево, а и многу топло со значително повисоки температури за овој период од годината.Денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Ништо не може да ја натера Турција да се откаже од воената операција во Сирија, па дури и воведените американски , изјави претседателот на турскиот Парламент, ...
сите 1029 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала облачност, за продолжениот викенд топло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: