Роберто Карлос обелодени непознати анегдоти од „Галактико“ Реал: Тоа што го правевме после секој меч беше лудило!

„Галактико“ тимот на Реал Мадрид ќе остане во позитивно сеќавање на фудбалските фанови кои редовно ги следеа сите случувања во шпанската Ла Лига, бидејќи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Давид Луиз во своите две етапи во Челси и едната во ПСЖ имаше можност да соработува со голем број фудбалски ѕвезди, а навистина респектабилни играчи има и во ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот фудбалер Касемиро пред да почне да настапува како последен играч за врска. играл на позиција напаѓач. Во интервју за шпанска „Марка“ раскажал за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледниот италијански медиум „Газета дело Спорт“ во изминативе неколку дена направи неколку спектакуларни интервјуа со светски познати ѕвезди од минатото преку ...
| | веќе видена | слични

Касемиро е еден од најсилните играчи од средниот ред но судбината на Бразилецот можеше да биде поинаква. Самиот играч на Реал Мадрид го откри ова за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога се зборува за фудбалски легенди од Италија, некаде на врвот на листата секогаш е името на Роберто Баџо, прославениот играч за врска кој во 80-тите и ...
| | веќе видена | слични

Касемиро во ексклузивниот разговор со Хорге Валдано во специјалната емисија на телевизијата „Мовистар“ открива како една порака на Зинедин Зидан му ја ...
| | веќе видена | слични

Карлос Енрике Касимиро или попознат само како Касемиро низ изминативе години се наметна и стана играч без кој не може да се замисли почетната постава на Реал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем во Македонија е во колапс уште пред да почне вториот бран од пандемијата со корона вирусот. Тоа е резултат на неспособноста и ...
сите 363 | | | веќе видена

Алармантна ситуацијата во Валандово, Струмица, Радовиш, Крива Паланка, Делчево, Берово, Пробиштип, Штип, Гевгелија...Во источниот и јужниот дел на змјава во ...
сите 471 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 134 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 140 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не донела одлука дали во основните училишта ќе профункционира целодневен престој за децата кои физички ќе ...
сите 223 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роберто Карлос обелодени непознати анегдоти од „Галактико“ Реал: Тоа што го правевме после секој меч беше лудило!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: