При судир, Bosch со експлозии ја исклучува батеријата на е-возилата

Bosch дизајнираше мали контролирани експлозивни полнежи кај батеријата на електричните возила кои можат да го изолираат напојувањето во случај на несреќа. Ова ...
| | веќе видена | слични

Тројца научници кои во последните педесетина години работеле посебно на развојот на литиум-јон батериите се одликувани со Нобелова награда за хемија. Еден од ...
| | веќе видена | слични

Откако овогодинешната Нобелова награда за хемија ја добија Џон Б. Гудинаф, Стенли Витингем и Акири Јошино, првоспоменатиот стана најстариот добитник на оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 175 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 220 | | | веќе видена

Поддршка на приватната потрошувачка со ваучери и картички за најсиромашните, како и таргетирана поддршка на најпогодените компании од ковид кризата. Кон тоа се ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

При судир, Bosch со експлозии ја исклучува батеријата на е-возилата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: