Фудбалски нокаут многу пострашен од тие во фајтерските спортови (Видео)


Во спортот сме научени да гледаме нокаути, но најчесто тоа се на борилачките терени. Овојпат еден неверојтно тешок нокаут е случи во бразилската Футсал лига. ...
| | веќе видена | слични

Хорор сцена е забележана на меч во бразилската футсал лига. На дуелот меѓу Коринтијанс и Сао Карлос дојде до класичен нокаут. Играчот на Коринтијанс, Батаља со ...
| | веќе видена | слични

И на футсал натпреварите може да биде многу опасно и незгодно, а најдобар доказ за тоа се случувањата кои ни доаѓаат од Бразил од пресметката меѓу Коринтијанс ...
| | веќе видена | слични

Во фудбалот сме навикнати да гледаме најразлични ситуации, но тоа што се случи во Србија е повеќе од бизарно. На дуел од втората кадетска регионална лига на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалски нокаут многу пострашен од тие во фајтерските спортови (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: