Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф


 Кој го открил неговиот талент, дали Македонците ги бидува за танцување, знае ли да игра пајдушко и дали се живее од танц во нашата земја? Леонардо Хусеини на ...
| | веќе видена | слични

 Како му започнува секој ден на еко-свесен претприемач, кои му се омилени спортови, која нездрава навика ја има и кои се најлошите навики на скопјани? Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од денеска се враќаат на работа родителите на децата до шест години, лицата кои користат продолжено породилно отсуство и дел од хронично болните лица. Владата ...
сите 317 | | | веќе видена

Јавноста очекуваше попрецизни информации, но досегашниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, се досега не ги открива личните причини за неговата ...
сите 155 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 123 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 242 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 122 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: