Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф


 Кој го открил неговиот талент, дали Македонците ги бидува за танцување, знае ли да игра пајдушко и дали се живее од танц во нашата земја? Леонардо Хусеини на ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Диего Армандо Марадона, повторно направи шоу, овојпат како тренер на екипата на Гимназија Ла Плата. Минатиот месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Третиот голман на Челси од минатата сезона, Роберт Грин, кој сега ги живее првите денови од пензионерскиот живот во интервју за англиските медиуми откри ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: