„Аполо 11 – копнежот за Месечината, некогаш и сега“ – предавање на ФЕИТ

Скопското астрономско друштво вечерва од 20 часот во амфитеатарот при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) организира предавање „Аполо ...
| | веќе видена | слични

Електропреносните систем-оператори, производители на обновливи извори на електрична енергија и научни установи од 12 држави заеднички ќе работат на проект кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) од 29 октомври до 1 ноември ќе се одржува седмата Студентска конференција „Енергетска ...
| | веќе видена | слични

Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) и енергетските компании МЕПСО и ЕСМ денеска организираат работилница на тема „Оперативни и ...
| | веќе видена | слични

Соработката помеѓу универзитетите и компаниите не само што е корисна, туку претставува премостување на празнината што постои помеѓу факултетското образование и ...
| | веќе видена | слични

Во НЛБ Банка го поддржуваат развојот на младите кадри и ја поттикнуваат младата студентска иницијатива. Традиционално Банката нуди можност за практична работа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска ги посети учениците од битолското основно училиште „Св.Климент Охридски“ кои го ...
| | веќе видена | слични

Настанот е во рамки на Неделата на кодирање- Code Week, а е во организација на „Национален центар за развој на иноваци и претприемачко учење“. „Во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Основното училиште „Св. Климент Охридски“-Битола е едно од 25.000 училишта во цела Европа што се вклучени во одбележувањето на Европската недела на кодирање. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Владата се сретнаа со ...
сите 219 | | | веќе видена

Од највисокиот суд информираа дека одлуката по барањата за вонредно преиспитување на правосилна пресуда, поднесени од бранителите на осудениот Сеад Кочан од ...
сите 129 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 158 | | | веќе видена

Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на средбата, која премиерот Зоран Заев ја најави со бугарскиот премиер Бојко Борисов, а која треба да се ...
сите 107 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Аполо 11 – копнежот за Месечината, некогаш и сега“ – предавање на ФЕИТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: