Србљак падна во првото коло во Бургас

Руската тенисерка Марија Шарапова предвреме ја затвори сезоната 2019. Поранешната светска тенисерка број 1 најави дека веќе нема да игра на ниту еден турнир за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Младата американска тенисерка Коко Гауф влезе во историјата откако стана најмладата тенисерка, со само 15 години, која освоила ВТА турнир. Коко Гауф го освои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американската тенисерка Коко Гоф влезе во историјата откако ја освои титулата во Линц. 15-годишната натпреварувачка ја победи Јелена Остапенко со 6:3, 1:6, ...
| | веќе видена | слични

Американката Коко Гауф испиша историја во женскиот тенис откако стигна до титулата на турнирот во Линц. Таа во финалето ја совлада Јелена Остапенко со 2-1 во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските тенисери, Томислав Јотовски и Стефан Мицов, ги загубија своите натпревари од второто коло на турнирот во Бургас кој се игра на земја за награден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Заев иако е оптимист за позитивен епилог, оценува дека последниот збор ќе го имаат лидерите од земјите членки на ЕУ на Советот во Брисел во четврток ...
сите 887 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 320 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србљак падна во првото коло во Бургас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: