Моќниот експеримент што ја разреши 100-годишната мистерија поставена од Ајнштајн сега добива надградба

Јапонската опсерваторија им се придружува на три постојни гигантски детектори во Вашингтон, Луизијана и во Италија за да формираат глобална мрежа на ...
| | веќе видена | слични

Научниците за прв пат директно ја набљудувале т.н „космичка пајажина“, широка мрежа од водородни канали за кои се верува дека ги поврзуваат сите галаксии во ...
| | веќе видена | слични

Пред околу 3,5 милиони години од центарот на нашата галаксија Млечниот Пат избил гигантски енергетски блескот. Тој емитирал зрачење во два снопа толку силни, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќниот експеримент што ја разреши 100-годишната мистерија поставена од Ајнштајн сега добива надградба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: