НОВО ВСЕЛЕНСКО ОТКРИТИЕ: Научниците открија 20 за нас непознати месечини околу Сатурн


Научниците објавија дека откриле нови 20 за нас досега непознати месечини кои кружат околу Сатурн. Сега, оваа планета има вкупно 82 природни сателити, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Идејата за користење голем лифт за патување во вселената постои веќе подолго време, а прв ја предложил рускиот инженер Јури Арцутанов во 1959 година. Оттогаш ...
| | веќе видена | слични

Гилберт Левин во 1976 година беше шеф на дел од проектот за спуштање на сондите на Мери Викинг 1 и Викинг 2 на Марс, кои истражуваа дали има живот на таа ...
| | веќе видена | слични

Бивш научник, еден од водечките научни кадри од редот на научната структура на НАСА, тврди дека вселенската агенција уште во 1970-тите години нашла докази за ...
| | веќе видена | слични

Virgin Orbit наскоро тргнува во освојување на вселената, а нивната прва мисија е Марс и планираат да испратат три сателити за истражување на Црвената планета. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче вечерва во Владата остварија средба со дел од родителите, ...
сите 302 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Љупчо Палевски е во добра здравствена состојба по вчерашниот брутален напад пред неговиот дом во Скопје. Уредникот на Инфомакс Александар Митовски објави ...
сите 62 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Страшна трагедија во Бразил го шокираше фудбалскиот свет изминатава ноќ. 20-годишниот фудбалер на бразилскиот третолигаш Национал Атлетико, Винисиус Корсини е ...
сите 59 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВО ВСЕЛЕНСКО ОТКРИТИЕ: Научниците открија 20 за нас непознати месечини околу Сатурн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: