Зошто „Макпетрол“ е најпосакувана акција на нашата берза

„Фактор“ поседува доказ од кој е очигледно дека Штериев го прекршил ЗХВ во однос на роковите за објавување на податоци. Станува збор за обврска за акционерски ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата со името на компанијата е одраз на нејзината позиција на пазарот на харти од вредност. Дивидендна во континуитет, лесно достапна, застапена во ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Владата на Зоран Заев е излажана од другите политичари.“ - изјави Александар Пандов во вчерашното гостување на 24 Анализа со Сеад Ризвановиќ. Пандов истакна ...
сите 1280 | | | веќе видена

Србите имаат дури 36 фудбалери во Топ 5 европските фудбалски лиги (Германија, Англија, Шпанија, Франција, Италија), од нив најмногу играат во Серија А (12), ...
сите 106 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто „Макпетрол“ е најпосакувана акција на нашата берза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: