Нов случај на силување малолетно девојче, овој пат во Скопски Чаир

10 копии

Триесетгодишниот Д.С. од Кочани го извршил убиството врз неговиот 55-годишен татко В.С. во семејната куќа во кочанската населба Усова чешма. Портпаролката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полицијата го расчити убиството кој минатиот месец го потресе Кочани. Иако првично се шпекулриаше дека по семејна расправија сопругата го усмртила мажот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1000 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од с.Долно ...
сите 248 | | | веќе видена

 Ќе имате ли шанса да го искористите денот за одмор и релаксирани активности или ѕвездите имаат поинаков план за вас денес? Што ве очекува денес според ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов случај на силување малолетно девојче, овој пат во Скопски Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: