Мегваер: Судете ме после 5-6 години

Денеска финишираат репрезентативните возбудувања за пласман на ЕП 2020 и полека фокусот се враќа на клупскиот фудбал. Најатрактивниот меч за овој викенд ќе ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед можеби го бележи најлошиот старт во новата клупска историја, а на најголем удар на критики е менаџерот Оле Гунер Солскјер. „Црвените ѓаволи“ ...
| | веќе видена | слични

Манчестер јунајтед веќе неколку сезони е во криза, но овој пат се чини дека „црвените ѓаволи“ го достигнаа својот врв. Јунајтед очајно игра во Премиер лигата и ...
| | веќе видена | слични

Пред Манчестер Јунајтед како што изгледа е една лоша сезона во која навивачите ќе немаат многу причини за радост. Славниот клуб предводен од Оле Гунар Солскјер ...
| | веќе видена | слични

Масимилијано Алегри е првото име кое се поврзува со премин во редовите на Манчестер Јунајтед како замена за Оле Гунар Солскјер кој доколку продолжи вака ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед наводно е блиску до завршување на ангажманот на Покетино како нов тренер кој ќе го замени Оле Гунар Солскјер. Аргентинецот долго време се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Тортевски и Мирјана Најчевска, како и неколкумина други интелектуалци му испратија писмо на Емануел Макрон, претседателот на Франција, од кого се ...
сите 211 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 112 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мегваер: Судете ме после 5-6 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: