Глобален индекс на конкурентност: Главни забелешки - нема стручен кадар и независно судство

Стручен кадар нема, а судството оди на полошо. Иако земјава е рангирана на 82 место од 141 држава во светот според извештајот на глобалниот индекс за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Врачувањето е ...
сите 831 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 492 | | | веќе видена

Осигурителниот пазар останува стабилен и развојот на настаните околу Еуростандард банка нема да влијаат негативно врз ликвидноста и солвентноста врз работењето ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глобален индекс на конкурентност: Главни забелешки - нема стручен кадар и независно судство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: