Димковски: Македонија лидер во регионот по искористување на средствата од ИПАРД фондовите


Нашата држава е лидер во регионот во искористеноста на средставата предвидени преку ИПАРД претпристапните фондови. Министерот за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични

Завршен настан за проектот „Финализирање на мрежата на сметководствени податоци од земјоделски стопанства“ (ФАДН) ќе се одржи денеска во Скопје. На настанот е ...
| | веќе видена | слични

На настанот е најавено обраќање на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски. Во јули годинава почна кампањата за мрежата на ...
| | веќе видена | слични

Меџит Амити е сточар, кој со сточарство се занимава 38 години и тоа ќе биде професијата со која ќе ја дочека и пензијата. Тој раскажува дека да се одгледува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамки на едукативната кампања за ИПАРД Програмата 2014 – 2020 неделава ќе се одржат инфо-денови во шест градови, каде заинтересирани ќе можат да се ...
| | веќе видена | слични

Денеска инфо денови ќе се одржат во Берово и Пехчево, утре во Дојран и Негорци  и задутре во Белчишта и Охрид. Притоа ќе бидат претставени мерките 7 и 3, со ...
| | веќе видена | слични

Сашка Јованова, од село Габревци, општина Конче, е жена која интензивно се занимава со земјоделството, сопруга, мајка на две деца, двајца студенти. Бидејки ...
| | веќе видена | слични

Т атјана Прентовиќ, претседателка на Комисија за земјоделие и рурален развој на СДСМ, на денешната прес конференција рече дека врвен приоритет на Владата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот Парламент денеска ќе гласа за резолуцијата со која целта е да се осуди одложувањето на пристапните преговори на Македонија и Албанија, и да се даде ...
сите 696 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Македонија лидер во регионот по искористување на средствата од ИПАРД фондовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: