Аргентина среќно го замолкна Сигнал Идуна Парк во финишот, Германија испушти два гола предност (ВИДЕО)


Германија и Аргентина одиграа возбудлово реми во Дортмунд, „гаучосите“ со доза на среќа го расипаа славјето на „панцерите“ и се изборија за 2-2 Останато Двата ...
| | веќе видена | слични

Аргентинците постигнаа шест гола против Еквадор, но сите шестмина стрелци на гаучосите ги засени Анхел Мена Делгадо, играч на Леон што го постигна почесниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на Баерн Минхен и на германската репрезентација, Серж Гнабри смета дека традиционалните идеи за „машкост“ се застарени и дека претставуваат пречка во ...
| | веќе видена | слични

А Серж Гнабри не се воздржа да не се насмее во така незгоден момент: Мечот заврши 2-2. Германците поведоа со 2-0, па Аргентина во вториот дел израмни.
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 657 | | | веќе видена

Овој текст настанува во четврток наутро, еден ден пред конечната одлука дали шефовите на влади на Европа ќе ѝ го дадат тој „фамозен датум“ на мојата земја со ...
сите 442 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 267 | | | веќе видена

Пратеничката Фросина Ременски Ташевска имала два телефона, но истрагата утврдила дека еден од апаратите кој и бил одземен бил нов односно почнала да го користи ...
сите 219 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аргентина среќно го замолкна Сигнал Идуна Парк во финишот, Германија испушти два гола предност (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: