Пике: Фудбалот е шоу, фарса, сè што читате е лага

Пеп Гвардиола, како тренер на Барселона, имаше неколку големи погрешни чекори во донесувањето на фудбалери, а Дмитро Чигрински сигурно е на врвот. Барселона го ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола како тренер на Барселона имаше неколку поголеми промашувања во доведувањето на фудбалери, а во самиот врв сигурно се наоѓа Димитри Чигрински. ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гаврдиола остави голема трага во четирите години кои ги мина на клупата на Барселона, период во кој клубот ги освои сите можни титули во сите ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер денеска доста се мачеше против Давид Гофан во осминафиналето на Мастерсот во Шангај, но покрај тоа што даваше свои мислења за можните противници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 111 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пике: Фудбалот е шоу, фарса, сè што читате е лага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: