BMW разви посебна техника за бојадисување карбонски покрив

Германското здружение за заштита на животната средина честопати се појавува во содржините на Аутомедиа.мк, а заклучоците на овие борци за животната средина ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 50.000 вработени во Bosch можат при прекумерна загаденост на воздухот да ја користат работната картичка како билет за бесплатен јавен превоз. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 141 | | | веќе видена

Еден од главните приоритети на надворешната политика во следниве четири години е унапредувањето на добрососедските односи, а во таа насока недоразбирањата кои ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

BMW разви посебна техника за бојадисување карбонски покрив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: