Деветгодишно дете е обвинето за смрт на три деца и двајца возрасни во пожар

Полот на детето обвинето за кривични дела не е откриен, како ни идентитетот на жртвите. На 6 април едногодишно дете, две двегодишни деца, 34-годишен маж и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Деветгодишно дете во забавен парк во Илиноис, САД, се товари за убиство на три деца и двајца возрасни откако намерно подметнало пожар во паркот. Во пожарот се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дветгодишен Американец е обвинет за првостепено убиство на три деца и две возрасни лица во пожар кој избувнал во камп во Илиноис. Детето е обвинето и за ...
| | веќе видена | слични

Лисабон – Португалската Социјалистичка партија освои мнозинство од гласовите на изборите, благодарение на што ќе остане на власт и наредните четири години. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

 Постојат луѓе кои се однесуваат одговорно со нивните пари, но постојат и оние кои трошат толку многу, што на крајот од месецот немаат ништо. Доколку се ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деветгодишно дете е обвинето за смрт на три деца и двајца возрасни во пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: