Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии
16 копии

Прашање на меѓународниот кредибилитет на ЕУ е да одлучи за почеток на пристапни преговори со Македонија, му рекол поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Добрите односи меѓу Бугарија и Грција придонесуваат за хармонијата во регионот, изјави поранешниот премиер и цар на Бугарија Симеон Саксобурготски во интервју ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Почеток на пристапни разговори со Северна Македонија и Албанија ќе биде признание дека Западен Балкан припаѓа на европското семејство, историјата и заедничката ...
| | веќе видена | слични

За 17:15 часот е закажана прес конференцијата во седиштето на Европската комсија во Брисел на македонскиот премиер Зоран Заев и еврокомсарот за проширување ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот грчки премиер, а сега пратеник од Движење на промена, Јоргос Папандреу на неговиот официјален Твитер-профил напиша дека почетокот на пристапни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 955 | | | веќе видена

Петер Алтмајер, германскиот министер за економија, во своето синоќешно интервју за „Билд“ на едно од прашањата вели дека Северна Македонија и Албанија треба да ...
сите 742 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: