Се распаѓа владеачката коалиција - партии преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“ (ВИДЕО)


Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои до пред извесно време партиципираа во власта. Дел од тие преминуваат во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

СДСМ три години ја уништува државата, Република Македонија е жртва на неодговорноста, криминалот и корупцијата на власта, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се наоѓаме во општина Прилеп во рамки на нашата активност од страна на ВМРО-ДПМНЕ за Обнова на Македонија каде што практично може да забележите дека ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска во рамки на својата теренска посета и средби со граѓаните под мотото „Обнова на Македонија“ ги отвори вратите во своите општински комитети ...
| | веќе видена | слични

Различни проблеми, различни мисли, различни проекти се кажуваат, но во принцип има многу работи кои што треба да се направат. Македонија сепак е едно поле каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 511 | | | веќе видена

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се распаѓа владеачката коалиција - партии преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: