Се распаѓа владеачката коалиција - партии преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“ (ВИДЕО)


Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои до пред извесно време партиципираа во власта. Дел од тие преминуваат во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

СДСМ три години ја уништува државата, Република Македонија е жртва на неодговорноста, криминалот и корупцијата на власта, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се наоѓаме во општина Прилеп во рамки на нашата активност од страна на ВМРО-ДПМНЕ за Обнова на Македонија каде што практично може да забележите дека ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска во рамки на својата теренска посета и средби со граѓаните под мотото „Обнова на Македонија“ ги отвори вратите во своите општински комитети ...
| | веќе видена | слични

Различни проблеми, различни мисли, различни проекти се кажуваат, но во принцип има многу работи кои што треба да се направат. Македонија сепак е едно поле каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 427 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 189 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Страшна трагедија во Бразил го шокираше фудбалскиот свет изминатава ноќ. 20-годишниот фудбалер на бразилскиот третолигаш Национал Атлетико, Винисиус Корсини е ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се распаѓа владеачката коалиција - партии преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: