Опасни закани од Вашингтон до Турција и Ердоган


Реџеп Таип Ердоган го фрлил во ѓубре писмото што му го испратил Доналд Трамп, во кое го советува да биде паметен и да не почнува офанзива против Курдите во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го одби барањето на САД за запирање на воената операција против курдските бунтовнички групи во Сирија. Во обраќањето ...
| | веќе видена | слични

Членови на демократската партија во САД тврдат дека американскиот претседател Доналд Трамп „збеснал“ на состанокот во Белата куќа, организиран поради ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп на 9 октомври, на денот на почетокот на турската акција во североисточна Сирија, му напишал писмо на турскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фактот дека ЕУ не ги почна преговорите за пристапување со Северна Македонија многумина го сметаат за индиректна дипломатска победа на Атина. Грција сега може ...
сите 562 | | | веќе видена

Зоран Заев во немоќ го прифати предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за предвремени парламентарни избори напролет, наместо во октомври идната ...
сите 456 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

„Американците повторно не’ измамија. Спогодбата што е потишана со Турција е двосмислена и постојат точки што мора да се разјаснат. Американците бараат само ...
сите 342 | | | веќе видена

Неколку стотици приврзаници на независноста на Каталонија синоќа повторно, по седми пат, протестираа на улиците на Барселона поради неодамнешната пресуда на ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опасни закани од Вашингтон до Турција и Ердоган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: