Скај Спорт: Гвардиола ја лови младата ѕвезда на Динамо


2 копии

Сер Алекс Фергусон во 2016 имаше големи пофалби за Јирген Клоп и предвидувања кои се остварија. Англија Во првата сезона Клоп го однесе Ливерпул до финалето од ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед во недела го пречекува најголемиот ривал Ливерпул на „Олд Трафорд“, а непосредно пред дербито пристигнаа добри вести за Солскјер. Имено, ...
| | веќе видена | слични

Манчестер јунајтед ќе игра големо дерби против Ливерпул в недела на „Олд Трафорд“. Овој натпревар пристигнува во најлош можен момент за екипата на Солскјер, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претстојниов викенд, поточно во недела на „Олд Трафорд“ кај Манчестер јунајтед гостува европскиот првак и англиски вицепрвак Ливерпул, неизвесен статус за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 333 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скај Спорт: Гвардиола ја лови младата ѕвезда на Динамо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: