Мајка роди бебе тешко 6 килограми по природен пат


Да се ​​родиш со деформитет е една работа, но да бидеш отфрлен од мајка ти поради тие деформитети е сосема друга работа. Токму тоа се случи со малиот Гeјб. Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Томск во Русија во април оваа година e роден малиот Александар К, или Саша, како што го нарекуваат, со многу редок хендикеп – тој е едно од трите бебиња во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шестмесечниот Александар е едно од трите бебиња на светот родени без очни јаболчници. Се верува дека момчето пати од екстремен облик на редок вид на ...
| | веќе видена | слични

Шестмесечното бебе Александар К, или Саша како што го викаат, е едно од трите бебиња во светот родени без очни јаболчници. Момчето никогаш нема да може да ...
| | веќе видена | слични

Ништо не е толку чисто коко љубовта на детето кон родителите. Ова мало девојче докажува дека љубовта започнува многу рано. Габи и нејзината помлада сестра, ...
| | веќе видена | слични

Аутистичното девојче Реми Робинс од Велс многу се разочарала кога на нејзиниот роденден не се појавил речиси никој од пријателите. Реми е петгодишно девојче со ...
| | веќе видена | слични

Ако сте родител, веројатно знаете колку тешко им паѓа на децата одвојувањето од вас – без разлика дали станува збор за неколку дена или само за неколку часа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 497 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка роди бебе тешко 6 килограми по природен пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: