Села за 24 анализа: Заев ќе ја исклучи Ременски, а не го менува Бујар кој е обвинет од СЈО

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното гостување во 24 анализа со Сеад Ризвановиќ истакна дека премиерот Зоран Заев е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека и денес се монтираат судски случаи за Албанците. Како пример ...
| | веќе видена | слични

И денес се монтираат случаи против Албанци, а пример за тоа е убиството на младиот Саздовски, рече лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стоиме на своите ставови и ќе го отстраниме функционерот од сите обврски во партијата, рече премиерот Зоран Заев по информацијата дека новоосомничена во ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села за 24 анализа: Заев ќе ја исклучи Ременски, а не го менува Бујар кој е обвинет од СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: