Калифорнија ќе остане пет дена без струја за да се спречат шумски пожари


Оваа сојузна држава има историја на шумски пожари кои предизвикале штети од милијарди долари Калифорниската компанија за електрична енергија ќе исклучи од ...
| | веќе видена | слични
15 копии
4 копии

Во американската сојузна држава Калифорнија од петокот на сила е вонредната состојба поради големите шумски пожари кои проголтале бројни објекти на југот од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Повеќе од милион луѓе во Калифорнија останале без струја, откако главната дистрибутивна компанија прекинала со снабдувањето како мерка за претпазливост, ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калифорнија ќе остане пет дена без струја за да се спречат шумски пожари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: