Верстапен не брза да потпише со Ред Бул

2 копии
4 копии

Тајфунот во Јапонија сериозно се заканува на одржувањето на трката за Големата награда на Јапонија. Поради неговата сила, квалификациите мораа да се одложат за ...
| | веќе видена | слични

Саботните квалификации за ГН на Јапонија и официјално се откажани поради невреме и силни ветрови. Како и во два претходни наврати, очекувањата се дека пилотите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Во овој пакет на санкции ќе бидат опфатени тројца министри и две министерства кои се вклучени во оваа операција, се со цел да се направи удар врз турската ...
сите 1018 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верстапен не брза да потпише со Ред Бул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: