Почна деинституционализација на штитениците од Завод Бања Банско


Започна процесот на трансформација на заводот Бања Банско. Седум корисници од денеска ја напуштија институцијата и започнуваат самостоен живот. Ќе живеат во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, вицепремиерката Радмила Шекеринска и градоначалничката на Битола Наташа Петровска денеска посетија ...
| | веќе видена | слични

Мали, прекрасни и мили - одвишни се други зборови за да се опише чувството што го доживеав попладнево при посетата на дечињата во мали групни домови заедно со ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Со положување цвеќе на Партизанските гробишта во Бутел започнаа празничните свечености по повод одбележувањето на државниот празник „11 Октомври – Ден на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Седумдесет и осум години од почетокот на антифашистичкото востание и почетокот на народноослободителната војна ќе бидат одбележани денеска во Куманово, Прилеп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На одбележувањето ќе присуствуваат членови на Владата, Собранието, претставници на политичките партиите, на Сојузот на борците, дипломатскиот кор, граѓански ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти владината прес-служба, во знак на сеќавање и почит за учесниците во народното востание и народно-ослободителната војна делегација на Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1, објави Канал 5, повикувајќи се на партиски извори. Тоа значи три години на чело на ...
сите 669 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот на активни случаи е под 3.000. Последен пат под ...
сите 880 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во познат стил продолжува да шири лаги и се обидува да наметна неоснована паника меѓу граѓаните. Како што соопшти и Народната банка, стечајот на ...
сите 301 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 305 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Истокот и западот во здравствена војна, која вакцина против коронавирусот ќе биде поефикасна? Дали ќе победи нужноста или сепак сигурноста? Додека Светската ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна деинституционализација на штитениците од Завод Бања Банско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: