Димитров им се заблагодари на пратеници од германскиот Бундестаг за поддршката за земјава


Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров оствари средба со двајца пратеници од германскиот Бундестаг, Метин Хакверди и Кристиан Петри.Како што ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Проширувањето ќе се разговара за време на вечерата, по дискусиите за Брегзит, кои би требало да се одвиваат побргу од очекуваното откако Брисел и Лондон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како што соопшти Секторот за односи со јавноста на Владата, на средбата на која присуствуваше и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, Заев ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон побара измени во системот за внесување нови членки во Европската унија, нарекувајќи го „бизарен“ еден ден откако Париз ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „Што не е јасно“ на ТВ Алфа вчера гостуваше новинарот Дарко Јаневски, кој истакна дека Република Македонија со оваа власт тешко дека ќе добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кина, поради епидемијата на коронавирусот, го одложи почетокот на второто полугодие во училиштата и факултетите до неопределено, соопшти кинеското Министерство ...
сите 865 | | | веќе видена

Италијанскиот весник Ла Верита во денешнот број објавува детали од улогата на Захир Беќири Чауш во СДСМ, и неговото место во обезбедување гласови за Заев. ...
сите 103 | | | веќе видена

Освен партиите и невладините организации, повикани се државниот обвинител Љубомир Јовевски, шефицата на организиран криминал Вилма Русковска, министерката за ...
сите 426 | | | веќе видена

Еден ден по кобната хеликоптерска несреќа во која животот го загуби Коби Брајант се огласи Леброн Џејмс. „Кралот“ за смртта на неговиот голем пријател дозна во ...
сите 237 | | | веќе видена

Далас Маверикс на гости славеше против Оклахома со 97:107, а повторно најдобар на паркетот беше Лука Дончиќ. Дончиќ на овој натпревар постигна 29 поени и ...
сите 135 | | | веќе видена

 Коби Брајант ја помина целата своја 20-годишна кариера во НБА лигата играјќи за Лос Анџелес Лејкерс, пред неговото пензионирање во 2016 година. За време на ...
сите 68 | | | веќе видена

НБА лигата одлучи да го одложи големото дерби меѓу Лос Анџелес Лејкерс и Лос Анџелес Клиперс кое требаше да се одигра во „Стејплс центарот“, откако беше ...
сите 116 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров им се заблагодари на пратеници од германскиот Бундестаг за поддршката за земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: