Седница за Сирија зад затворени врати во Советот за безбедност на ОН


Во овој пакет на санкции ќе бидат опфатени тројца министри и две министерства кои се вклучени во оваа операција, се со цел да се направи удар врз турската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека околу илјада американски војници, за кои претходно издаде наредба да се повлечат од Сирија, сепак ќе останат на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ништо не може да ја натера Турција да се откаже од воената операција во Сирија, па дури и воведените американски санкции, изјави претседателот на турскиот ...
| | веќе видена | слични

САД, исто така, ги зголемија царините за челик и ги прекинаа преговорите за трговски договор со Турција од 100 милијарди долари Претседателот на САД Доналд ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп се предомисли и изјави дека околу 1000 американски војници на кои им нареди да се повлечат, сепак ќе останат во Сирија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 112 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница за Сирија зад затворени врати во Советот за безбедност на ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: