Рамзи нема да патува со велшката репрезентација во Словачка


Германија ја оствари петтата победа по шест меча во евроквалификациите, откако на гостувањето во Талин Панцерите славеа со убедливи 3-0 против Естонија. ...
| | веќе видена | слични

Германија очекувано ја оправда фаворитската улога на дуелот со Естонија, триумфирајќи во Талин со 0-3. Интересно, Германците трите гола ги постигнаа во второто ...
| | веќе видена | слични

Арон Рамзи отпадна од комбинација за дуелот меѓу Велс и Хрватска кој е закажан за вечерва од 20:45 часот. Во дуелот од осмото квалификациско коло за ЕП 2020, ...
| | веќе видена | слични

Велшкиот фудбалски сојуз го ангажираше Србинот Драган Кузмановиќ за официјален превдувач на прес-конференциите пред мечот меѓу Велс и Хрватска, а веднаш увидоа ...
| | веќе видена | слични

Хрватската фудбалска репрезентација славеше со убедливи 3:0 во дуелот со Унгарија и веќе е на чекор до пласман на претстојното Европско првенство, додека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Во овој пакет на санкции ќе бидат опфатени тројца министри и две министерства кои се вклучени во оваа операција, се со цел да се направи удар врз турската ...
сите 1029 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамзи нема да патува со велшката репрезентација во Словачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: