Кинезите во „војна“ со НБА, се раскинуваат спонзорства, се откажуваат мечеви?


Кинезите очигледно многу се налутија на НБА лигата по коментарите за протестите во Хонконг од генералниот менаџер на Хјустон рокитс, што се подготвени да ги ...
| | веќе видена | слични

Кина е втор по важност пазар за американската кошаркарска НБА лига, а од Пекинг зависи и висината на платата која ја добиваат играчите. Политиката и спортот, ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот од ЛА Лејкерс ги повредил демонстрантите велејќи дека слободата на говорот може да има негативни последици. Демонстрантите во Хонгконг изразиле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демонстрантите во Хонг Конг ги прегазија и ги запалија дресови на Леброн Џејмс како одговор на коментарите што ѕвезда ги кажа за неодамнешните проблеми на НБА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг, изрази загриженост поради контролните натпревари во Кина во претсезонскиод дел од НБА-лигата, пренесува ЕСПН. Наведено е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Леброн Џејмс смета дека генералниот менаџер на Хјустон рокитс, Дерил Мори „не бил доволно едуциран“ пред на Твитер да ја прати пораката со поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Само затоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонг Конг, некои членови од форумот „Близард“ биле банирани на период од неверојатни 1.000 години. Со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот ...
сите 635 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 348 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите во „војна“ со НБА, се раскинуваат спонзорства, се откажуваат мечеви?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: