Џонсон и Вардакар утре ќе разговараат за Брегзит


Британските и европските преговарачки тимови постигнале договор за брегзит во пресрет на Самитот на Европската Унија во Брисел. „Направивме нов одличен договор ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави во четвртокот дека договорот за излегувањето на Обединетото Кралство од членството во Европската унија сѐ уште е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Демократската унионистичка партија (DUP) на Северна Ирска порача во четвртокот дека не може да го прифати предлогот за излегувањето на Обединетото Кралство од ...
| | веќе видена | слични

Договорот за излез на Велика Британија од членството во Европската Унија е на дофат, но сè уште ништо не е загарантирано, изјави денеска францускиот државен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон и Вардакар утре ќе разговараат за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: