Заев и египетскиот амбасадор разговараа за економската соработка меѓу двете земји

Премиерот Зоран Заев се сретна со египетскиот амбасадор во земјава, Моајад Фатхаллах ел – Далие, кој го завршува својот мандат.Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески оствари средба со почесниот конзул на Република Северна Македонија во Израел, Шломо Грацијани и директорот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во рамките на 141. Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што се одржува од 13 до 17 октомври во Белград, делегацијата на Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на парламентите се согласија дека оваа средба претставува уште една потврда на одличните билатерални односи меѓу двете држави, кои во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Стопанската Комора на Македонија-Турција, МАТТО денеска оствари средба со делегација од Стопанската Комора од турскиот град Зиле на која беа разменети искуства ...
| | веќе видена | слични

Неџати Биџе, претседател на Стопанската Комора од Зиле, истакна дека на средбата се разговарало за механизацијата што се користи во земјоделството, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски во Москва, Русија имаше работна средба со заменик-министерот за земјоделство на ...
| | веќе видена | слични

На средбата рускиот заменик-министер Сергеј Левин, истакна дека македонските производи се многу ценети на рускиот пазар и за нив постои голем интерес, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Во овој пакет на санкции ќе бидат опфатени тројца министри и две министерства кои се вклучени во оваа операција, се со цел да се направи удар врз турската ...
сите 1018 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и египетскиот амбасадор разговараа за економската соработка меѓу двете земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: