„Само Вистина“ со Дафина Стојаноска и Јагода Шахпаска

2 копии

Пратеничката Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ денеска при своето гостување на емисијата „Само Вистина“ посочи дека и да добиеме датум тој ќе биде условен, а ...
| | веќе видена | слични

Во денешната емисија „Само Вистина“, гостуваше и пратеничката Дафина Стојаноска, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ која посочи дека за случајот „Рекет“ јавноста немаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката Ане Лашкоска од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, денес на седницата на Собрание на Република Македонија посочи дека со погрешните политики кои ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница пратеничката Лилјана Затуроска посочи дека власта има потфрлено во економијата во секој можен сегмент. Сите оние принципи на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани дами и господа, Денеска е среда, за некого среќен ден а за некого само мислена именка. А вистината за оваа состојба вечерва ќе ја бараме заедно со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Само Вистина“ со Дафина Стојаноска и Јагода Шахпаска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: