Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Многу наши сонародници имаат право да гласаат ако фатат авион, а ние немаме право да им забраниме да гласаат од нивното постојано место на живеење, вели ...
| | веќе видена | слични

Потребна ни е силна, инклузивна Европска унија, порачаа шефовите на држави од групата „Араиолос“ во нивната заедничка декларација по 15. неформален самит во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потребна ни е силна, инклузивна Европска унија со главни темели, нејзините граѓани и земјите членки, пишуваат претседателите на државите од групата „Араиолос“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Основниот принцип на солидарност како клуч за продлабочување на Европската унија и за дополнително промовирање на Европската интеграција: кои дополнителни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Законот што го подготвува грчката влада за правото на глас на Грците кои живеат во странство е темата за која грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ќе разговара ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
2 копии

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис и претседателот на Бугарија, Румен Радев на средбата во Атина, ја изразиле нивната поддршка за европската перспектива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димитров заедно со премиерот Заев и вицепремиерот Османи  се во Брисел каде ќе се сретнат со европски претставници во последен обид да излобираат датум за ...
сите 1012 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 190 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: