Буфон објасни зошто ја одбил поканата на Манчини да се врати во италијанската репрезентација

Искусниот италијански голман Џанлуиџи Буфон се врати во Јувентус ова лето, откако мина една сезона во ПСЖ. Буфон потпиша едногодишен договор со Старата дама, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пристигнаа добри вести за Јувентус. Неколку играчи на Старата дама се на добар пат целосно да се опорават од повредата пред продолжението во натпреварувањето ...
| | веќе видена | слични

Матијс де Лихт призна дека веќе не се чувствува „непобедлив и самоуверен“ откако си замина од Ајакс и потпиша со италијанскиот шампион Јувентус. Де Лихт беше ...
| | веќе видена | слични

Ветеранот Џанлуиџи Буфон кој од оваа сезона повторно е дел од италијанскиот шампион Јувентус верува дека двајца негови поранешни осиграчи од Пари Сен Жермен ...
| | веќе видена | слични

Maтијас Де Лихт ова лето пристигна во Јувентус како големо засилување, меѓутоа на стартот од сезоната не прикажува настапи какви што се очекуваше. Сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алармантна ситуацијата во Валандово, Струмица, Радовиш, Крива Паланка, Делчево, Берово, Пробиштип, Штип, Гевгелија...Во источниот и јужниот дел на змјава во ...
сите 479 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 154 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 144 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 371 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, реагираат од Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес на ...
сите 112 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон објасни зошто ја одбил поканата на Манчини да се врати во италијанската репрезентација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: