Џонсон и Вардакар утре ќе разговараат за Брегзит


8 копии

Демократската унионистичка партија (DUP) на Северна Ирска порача во четвртокот дека не може да го прифати предлогот за излегувањето на Обединетото Кралство од ...
| | веќе видена | слични

Договорот за излез на Велика Британија од членството во Европската Унија е на дофат, но сè уште ништо не е загарантирано, изјави денеска францускиот државен ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Привремен технички договор за брегзит денеска попладне во Брисел беше во голема мера подготвен и се чекаше сеопшта поддршка, изјави неименуван претставник на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

„СДСМ, како предводник на коалицијата „Можеме“, со освоени најмногу пратенички места во Собранието го доби мандатот за состав на нова демократска, политичка, ...
сите 457 | | | веќе видена

Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се спречи воениот конфликт во Македонија ...
сите 373 | | | веќе видена

Како и кога ќе почне учебната година? Родителите, учениците и наставниците сѐ уште чекаат да се изјаснат Министерството за образование и здравствените ...
сите 545 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија Марко Бислимоски остварил телефонски разговор со Јанез ...
сите 185 | | | веќе видена

Светската здравствена организација соопшти дека вакцината одобрена од Русија оваа недела не е меѓу деветте, за кои се смета дека се во напредна фази на ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон и Вардакар утре ќе разговараат за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: